8.12.2023r. zakończyliśmy świętowanie jubileuszowego roku, 85 lecia Góry Parkowej. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami TUTAJ
14.12.2022
Jubileuszowy rok ośrodka PKL na Górze Parkowej
19 grudnia 1937 roku to data, która w historii Krynicy-Zdrój zapisała się na stałe. W tym dniu pierwsi turyści wyruszyli koleją linowo-terenową na Górę Parkową. Wówczas podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło tak znamienitych postaci, jak żona marszałka Józefa Piłsudskiego – Aleksandra Piłsudska, czy znanego inżyniera oraz niezapomnianego gospodarza uzdrowiska Leona Nowotarskiego.

Zapewne sami pomysłodawcy nie przewidywali wówczas, że kolej przetrwa tyle dekad i 85 lat później, dalej, nieprzerwanie będzie woziła turystów z XXI wieku na szczyt Góry Parkowej do serca ponad 200 letniego Parku Zdrojowego.

Oryginalne wagony tej najstarszej w Polsce kolei linowo- terenowej, to nasza duma i prawdziwy świadek historii uzdrowiska.

Dlatego właśnie, dlatego pragnąc uczcić ten wyjątkowy jubileusz, przygotowaliśmy dla turystów z całej Polski serię konkursów

Konkursy dla miłośników Góry Parkowej

Od  grudnia do lutego zostały przygotowane różne zadania konkursowe, a w zabawie będzie mógł wziąć udział każdy, kto stworzy nagranie filmowe lub gif.
 
W grudniu uczestnicy zabawy będą mogli wykazać się kreatywnością i złożyć oryginalne życzenia z okazji 85 urodzin Góry Parkowej.  
 
Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych PKL Góry Parkowej, aby być na bieżąco z  konkursami i niespodziankami, które zostały dla Was przygotowane 🙂